full screen background image

علائم افسردگی را می‌توان در کودکان هفت ساله تشخیص داد

افسردگی کودک🌐 برای بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی علائمی مانند اضطراب و لذت نبردن تا زمانی که به نوجوانی می‌رسند، آغاز نمی‌شود اما محققان آمریکایی با مطالعه بیش از ۱۰۰ کودک متوجه شدند که با اسکن مغز کودکان هفت ساله می‌توان تشخیص داد که علائم افسردگی در کدامیک از آنان در یازده سالگی بروز می‌کند.

🌐در ۹۴ نفر از این نوجوانان زمانی که با دستگاه ام.آر.آی اسکن شدند به نظر می رسید که ارتباط کمی میان دو بخش مغز آن‌ها وجود دارد؛ گمان می‌رود که این دو قسمت مغز کارهای مربوط به تصمیم‌گیری و حالت روحی را کنترل می‌کنند.

🌐جریان خون زیاد میان این دو ناحیه بیانگر این است که این سلول ها با یکدیگر صحبت می‌کنند و نشان می‌دهد که این کودکان به خوبی احساسات خود را مدیریت می‌کنند. اما جریان کم خون مخالف این موضوع را بیان می‌کند و چهار سال بعد در ارزیابی رفتاری، علائم بیشتری از افسردگی در این کودکان نمایان شد.

🌐برای بررسی این موضوع محققان دانشگاه «نورث ایسترن» در بوستون با والدین این کودکان مصاحبه کردند. این کودکان همچنین در خصوص رفتارهای منفی مانند خارج شدن از دایره دوستان و خانواده، علائم اضطراب و علائم فیزیکی مانند خستگی مفرط درجه‌بندی شدند.

نگارنده : سرکار خانم شیما وفا – متخصص روانشناسی تربیتی – شماره مطب ۰۲۱ ۸۸۸۳۸۱۱۹
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *