full screen background image

هفته تربیت بدنی و ورزش

برگزاری هفته تربیت بدنی با شعار ورزش، سلامتی، پویایی و معنویت

ورزش همگانی
شناسهٔ خبر: ۲۹۳۶۹۳۳ – 
مراسم گرامیداشت هفته تربیت بدنی طی روزهای ۲۰ تا ۲۶ مهرماه با شعار «ورزش، سلامتی، پویایی و معنویت» از طرف وزارت ورزش و زیر نظر معاونت همگانی این وزارتخانه برگزار می‌‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس برنامه ای تنظیم شده از سوی معاونت ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و به خاطر در پیش بودن ایام محرم، مراسم گرامیداشت هفته تربیت بدنی چند روز زودتر از موعد مقرر و طی روزهای ۲۰ تا ۲۶ مهرماه برگزار خواهد شد.

هر یک از روزهای هفته تربیت بدنی با یک عنوان مشخص و به یک محور برنامه ویژه اختصاص دارد. عناوین و محور برنامه های اجرایی در هر یک از روزهای تربیت بدنی به این شرح است.

دوشنبه ۲۰ مهرماه:

این روز با عنوان «ورزش جانبازان و معلولین» به برگزاری جشنواره ورزش جانبازان، معلولان و ایثارگران اختصاص دارد.

سه شنبه ۲۱ مهرماه:

«ورزش دانشجویی، دانش آموزی، کارگری و کارمندی» عنوان این روز است. در این روز جشنواره های ورزشی دانشجویان، دانش آموزان، کارکنان، کارگران و ورزشهای صبح گاهی برگزار می شود.

چهارشنبه ۲۲ مهرماه:

در این روز با عنوان «ورزش، قهرمانان و نام آوران» برنامه های ورزش قهرمانی، فدراسیون ها و باشگاه ها برگزار می شود.

پنج شنبه ۲۳ مهرماه:

«ورزش، بسیج، نیروهای مسلح و ایثارگران»، عنوان این روز است. در این روز برنامه های کوه روی، دیدار با ایثارگران ورزشکار و زیارت قبور شهدا برگزار می شود. ضمن اینکه تجلیل از ۵ ورزشکار شاخص ایثارگر نیز در برنامه است.

جمعه ۲۴ مهرماه:

عنوان این روز «ورزش همگانی، بانوان و سلامت خانواده» است. در این روز برنامه های پیاده روی همگانی و ورزش خانوادگی برگزار می شود.

شنبه ۲۵ مهرماه:

«ورزش، دانشگاه، حوزه و سازمان های مردم نهاد»، عنوان این روز است. در این روز برنامه های ورزشی دانش آموزی، دانشجویی و شهرداری ها برگزار می شود.

یکشنبه ۲۶ مهرماه:

در این روز که «ورزش و فرهنگ عاشورایی» نامگذاری شده است، برنامه سخنرانی و سوگواری ویژه محرم همراه با برنامه های فرهنگی و ورزشی پیش بینی شده است.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *