full screen background image

کلاس اولی‌ها رشته ورزشی ندارند

کلاس اولی‌ها رشته ورزشی ندارند

معاون سلامت و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش ضمن اشاره به برنامه‌هایی که در معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارتخانه تعریف و تدوین شده، از اجرای شش رشته ورزشی ویژه دانش‌آموزان در پایه‌های دوم ابتدایی تا اول متوسطه اول خبر داد.

کیومرث هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه امسال برای دانش‌آموزان کلاس اول برنامه ورزشی در نظر گرفته نشده است، گفت: با توجه به اینکه سال اول، سال سازگاری دانش‌آموزان با محیط مدرسه است، زنگ ورزش در قالب بازی برای دانش‌آموزان طراحی شده است، اما از پایه دوم ابتدایی تا اول متوسطه اول هر پایه‌ای دارای رشته ورزشی ویژه است.

وی افزود: بر همین اساس دانش‌آموزان پایه دوم ابتدایی در رشته ژیمناستیک، سوم شنا، چهارم طناب‌زنی، پنجم پینگ‌پنگ، ششم دوو میدانی و پایه هفتم (اول متوسطه اول) در رشته بسکتبال فعالیت خواهند داشت.

معاون سلامت و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش همچنین گفت: امسال برای نخستین بار به جز رشته بسکتبال در تمامی رشته‌های ورزشی دانش‌آموزان پایه ابتدایی، جشنواره کشوری این مسابقات برگزار می‌شود تا نفرات برگزیده، انتخاب شوند.

هاشمی با بیان اینکه کمیته استعدادیاب در این جشنواره و مسابقات حضور خواهند داشت، گفت: در این رشته‌ها 3000 نفر از دانش‌آموزان در رشته‌های ژیمناستیک، شنا، طناب‌زنی، پینگ‌پنگ و دوومیدانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد و نفرات برگزیده هر رشته از طریق فدراسیون‌های مربوطه به عنوان سرمایه‌های ورزشی کشور شناسایی خواهند شد.

به گفته وی، این جشنواره ورزشی دانش‌آموزان در شهر بابل نیشابور برگزار می‌شود که مسابقات پسران از امروز (دوم شهریور ماه) تا هفتم شهریور ماه و مسابقات دختران دانش‌آموز نیز از هفتم تا سیزدهم شهریور ماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

منبع : isna.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *